TREĆI DAN ŠTRAJKA GLAĐU MAJE PAVLOVIĆ, NEMA POZIVA IZ KABINETA PREDSEDNIKA

TREĆI DAN ŠTRAJKA GLAĐU MAJE PAVLOVIĆ, NEMA POZIVA IZ KABINETA PREDSEDNIKA

Foto: N1

Objavio: Magločistač

14.08.2019

Kategorija: U fokusu

Vlasnica novosadskog Kanala 9 Maja Pavlović, koja treći dan štrajkuje glađu ispred zgrade Regulatornog tela za elektronske medije (REM), još nije dobila poziv za razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučić, zbog čega će nastaviti štrajk, saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).

Na pitanje Udruženja novinara Srbije da li će do tog sastanka doći, iz kabineta predsednika Srbije još nije nije odgovoreno.

Od najave do štrajka glađu Maje Pavlović reagovali su premijerka Srbije, Organizacija proizvođača fonograma Srbije (OFPS) i Unija diskografa Srbije (UDS), koji su, između ostalog, tvrdili da Kanal 9 ne plaća takse za korišćenje autorskih dela, fonograme i na njima zabeležene interpretacije.

Pavlović, međutim, tvrdi da Kanal 9 redovno plaća naknadu OFPS-u, ali prema prethodno važećoj tarifi, kako je i predviđeno Zakonom i autorskim i srodnim pravima.

Unija diskografa Srbije u saopštenju od utorka navela je da “pojedini mediji politički zloupotrebljavaju ovaj štrajk” i pitala je udruženja novinara da li su podsticala Maju Pavlović na prethodni štrajk glađu, tako što su snosila troškove hotela u blizini sedišta REM.

Tokom prethodnog štrajka glađu, kako su mediji pisali, Maja Pavlović je spavala u prostorijama opštine Stari Grad.

Za slučaj Kanala 9 i borbu Maje Pavlović da se njena televizija ne ugasi u tišini, kako kaže, sem domaćih, interesuju se i strani mediji poput Vašington posta, Glasa Amerike i austrijske televizije.

 

Izvor: FoNet

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.