POKRENUT INSPEKCIJSKI NADZOR U VIŠEM JAVNOM TUŽILAŠTVU U NIŠU ZBOG SLUČAJA “TABLOIDI”

POKRENUT INSPEKCIJSKI NADZOR U VIŠEM JAVNOM TUŽILAŠTVU U NIŠU ZBOG SLUČAJA “TABLOIDI”

Objavio: Magločistač

14.01.2020

Kategorija: U fokusu

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović pokrenuo je inspekcijski nadzor u Višem javnom tužilaštvu u Nišu zbog navodnog curenja informacija iz istrage protiv osumnjičenog Ninoslava Jovanovića za otmicu dvanaestogodišnje devojčice iz okoline Niša, prenelo je Udruženje novinara Srbije (UNS).

“Ako se ustanovi da je informacija procurela iz tužilaštva postoje zakonske mogućnosti da se to sankcioniše”, rekao je Marinović za Radio Beograd i dodao da je služba Poverenika do sada tri puta pokretala nadzor zbog curenja informacija iz istrage, ali da je svaki put utvrđeno da su mediji izmišljali informacije.

Marinović je kazao da je sproveden inspekcijski nadzor i zbog objavljivanja fotografije posle njenog pronalaska u ambulantnom vozilu, kao i da je utvrđeno da niko od medicinskog osoblja nije snimio tu fotografiju, već da su to učinili predstavnici medija.

Koji tačno medij i kako su imali pristup devojčici i ambulantnim kolima, Marinović nije rekao.

Podsetimo, Beogradski centar za ljudska prava podneo je krivičnu prijavu protiv N. N. lica iz Višeg javnog tužilaštva u Nišu i policije zbog sumnje da su medijima dostavili informacije iz iskaza “Malčanskog berberina” u kojima se opisuje zločin koji je počinio.

Na ovu prijavu u VJT u Nišu nisu imali komentar, a dopisnici tabloida iz Niša koji su objavili ovu vest kažu da je nisu pisali, niti su imali informacije koje su objavljene.

 

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.