Ministarstvo kulture i informisanja usvojilo strateške prioritete razvoja kulture do 2025.

Ministarstvo kulture i informisanja usvojilo strateške prioritete razvoja kulture do 2025.

Izvor: Pixabay.com

Izvor: FoNet

20.01.2021

Kategorija: U fokusu

Ministarstvo kulture i informisanja saopštilo je danas da su usvojeni strateški prioriteti razvoja kulture zemlje do 2025. godine, u kojima je definisano “20 tačaka prioriteta kulturne politike koje zahtevaju posebnu pažnju”, a čije ostvarenje će, “uz pravo rukovođenje i jasne faze, značajno poboljšati kulturnu sliku Srbije”.

Glavni stubovi razvoja, kako je objašnjeno, odnose se na budžet za kulturu, očuvanje kulturno-istorijskog nasleđa, decentralizaciju kulturne produkcije u Srbiji, uvođenje umetnosti i kulture u škole, obrazovanje i učešće u kulturnim programima, kulturnu diplomatiju, pokretanje i nastavljanje velikih projekata – izgradnju važnih objekata, i poreske podsticaje za ulaganja u kulturu.

Među prioritetnim ciljevima su i ekonomska dimenzija kulture, digitalizacija, razvoj kulturnog turizma, unapređenje položaja samostalnih umetnika, kulturnih radnika i strukovnih udruženja umetnika.

Ovi planovi imaju za cilj i osnaživanje svesti o sopstvenom kulturnom identitetu kroz utemeljenje u bogatoj tradiciji i kroz savladavanje novih savremenih metoda i tehnologija za njihovo prenošenje, tvrdi Ministarstvo.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.