Ministarstvo kulture i informisanja raspisalo 10 medijskih konkursa vrednih 310 miliona dinara

Ministarstvo kulture i informisanja raspisalo 10 medijskih konkursa vrednih 310 miliona dinara

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

13.01.2021

Kategorija: U fokusu

Ministarstvo kulture i informisanja Srbije raspisalo je danas 10 konkursa iz oblasti javnog informisanja za 2021. godinu za koje je opredeljeno 310 miliona dinara, što je najviši iznos do sada.

U saopštenju se navodi da je prvi put ove godine raspisan Konkurs za sufinansiranje projekata proizvodnje medijskih sadržaja koji promovišu i afirmišu teme iz oblasti kulture.

Raspisani su i konkursi za sufinansiranje projekata proizvodnje medijskih sadržaja: za radio, televizije, za štampane medije i servise novinskih agencija, za sadržaje koji se realizuju putem elektronskih medija čiji izdavači imaju sedište na teritoriji Kosova, zatim za medije na jezicima nacionalnih manjina, one namenjene osobama sa invaliditetom, pripadnicima srpskog naroda u zemljama regiona, kao i za organizovanja i učešća na stručnim, naučnim i prigodnim skupovima, te za unapređivanje profesionalnih i etičkih standarda.

Odluke o raspodeli sredstava biće donete najkasnije u roku od 90 dana od dana zaključenja konkursa, koji su otvoreni do 12. februara.

Ministarstvo kulture i informisanja poziva novinarska i medijska udruženja, koja su registrovana najmanje tri godine pre datuma raspisivanja konkursa, da predlože članove konkursnih komisija, kao i medijske stručnjake zainteresovane za učešće u radu komisija da se pisanim putem prijave.

Detaljne informacije i potrebni formulari nalaze se na sledećem linku: https://www.kultura.gov.rs/konkursi/30/type/5

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.