Autor satirične emisije “24 minuta” Zoran Kesić izjavio je da su ljudska prava za Balkan isto što i moda za Pariz, jer kako je kazao pravimo se da ih razumemo, a samo najbogatiji među nama mogu da ih priušte.
Kesić je, u skeču na otvaranju Međunarodne nedelje civilnog društva u Beogradu, kazao da je Srbija “Meka populizma” i da svako ko želi da upozna populizam, diktatorstvo i autoritarizam trebalo bi da dođe u Srbiju.
On je rekao da je jedini posao koji ume da radi, da pravi humoristične emisije, ali da je nemoguće biti zabavniji i smešniji od političara.
“Da li treba onda ja da preuzmem njihov posao? Ne, jer ja ne znam kako da vodim državu, ali možda oni nisu previše drugačiji od mene”, kazao je Kesić.
Kesić je ocenio da ono što se u drugim zemljama zove podeljeno društvo, u Srbiji je postalo normalno stanje.
Izvršna direktorka Građanskih inicijativa Maja Stojanović izjavila je da živimo u svetu koji nije napravljen za slobodne ljude, te da je do toga došlo jer ljudi nisu bili ujedinjeni i nisu komunicirali.
Stojanović je ukazala da sloboda medija ne sme biti ugašena, ni mediji zaplašeni.
“Zajedno moramo da nađemo način da se borimo da naši građani budu informisani i da ustanu protiv gašenja slobodnih medija, te da se slobodni mediji ne proglašavaju proizvođačima lažnih vesti”, kazala je ona.
Generalna sekretarka CIVICUS-a Lisa Džon rekla je da su razlozi okupljanja u Beogradu solidarnost, moć zajedništva, kao i rad na promenama.
Međunarodna nedeljna civilnog društva (ICSW) biće održana u Beogradu do 12. aprila, a oko hiljadu učesnika u seriji seminara, radionica i prezentacija, pod zajedničkim nazivom “Moć zajedništva” razmeniće iskustva i ideje koje će omogućiti ljudima širom sveta da budu informisani, aktivni i uključeni u donošenje odluka.
Izvor: Beta
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.