Centar modernih veština objavio priručnik “Odbornička posla”

Centar modernih veština objavio priručnik “Odbornička posla”

Objavio: Magločistač

09.02.2021

Kategorija: U fokusu

Centar modernih veština, beogradska think tank organizacija u oblasti političkog obrazovanja, uspostavljanja prakse odgovornog građanskog učešća i ostvarivanja društvene pravde, objavila je najnoviji priručnik za novoizabrane odbornice i odbornike – “Odbornička posla”.

Priručnik je osmišljen kao podrška predstavnicama i predstavnicima građana u lokalnim parlamentima demokratski orijentisanih stranaka, a u njemu su obrađene teme socijaldemokratije, organizacije lokalne samouprave, uloge i obaveze odbornika, komunikacije, umrežavanja, kao i primeri potencijalnih aktivnosti.

“Decentralizacija i moderna lokalna samouprava važne su oblasti u kojima se može uraditi mnogo konkretnih stvari da se poboljša kvalitet života građanki i građana. Takođe lokalne samouprave oduvek imaju ulogu svojevrsne ‘škole demokratije’, u smislu praktičnog pripremanja i motivisanja građana za vođenje javnih poslova u širim lokalnim zajednicama. Uz poštovanje demokratije i slobodâ, borbu protiv korupcije, otvorenost i učešće građanki i građana, potrebno je graditi kvalitetne odnose u lokalnoj zajednici. Verujemo da ćemo idejom o odbornicima iz senke pokrenuti uspavane demokratski oreijentisane političke stranke na njihov angažman u borbi za kreiranje boljeg društva i borbu protiv kriminala i korupcije”, navodi se u saopštenju za javnost.

Autori priručnika su Miloš Đajić, Darija Šajin i Filip Mitrović.

Priručnik “Odbornička posla” je nastao u okviru projekta „Novi lideri i liderke, nove političke prakse”, koji je podržao Međunarodni centar “Olof Palme” iz Švedske.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.