ZELENA FONTANA U CENTRU SUBOTICE PROPADA, NJENA SUDBINA ŠEST GODINA NEPOZNATA

ZELENA FONTANA U CENTRU SUBOTICE PROPADA, NJENA SUDBINA ŠEST GODINA NEPOZNATA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

21.08.2017

Kategorija: Subotica

Nedavnom zamenom trulih dasaka na Zelenoj fontani u centru Subotice, nekada simbolom grada, ova fontana bog neodržavanja i nebrige i dalje propada i danas se nalazi u veoma lošem, ruiniranom stanju, a njena sudbina je i dalje nepoznata.

Foto: Magločistač

Subotički mediji su pre dve godine preneli da ova fontana nije prioritet tadašnje gradske vlasti, dok je ranijih godina bilo reči i o njenoj rekonstrukciji, rušenju i izgradnji nove fentane od drugačijih materijala, jednostavniji za održavanje.

Rešenje za Zelenu fontanu građani Subotice nisu dobili ni od prethodnih političkih garnitura, pa tako ni od trenutne koja vodi grad.

U junu ove godine sa fontane su uklonjene stare trule daske koje su zamenjene novim. Ploče koje se nalaze oko fontane su oštećene, polupane, a na mnogim mestima nedostaju delovi ploče na kojoj je smeštena fontana.

Foto: Magločistač

Zbog nebrige i neodržavanja Zelena fontana je danas ruglo u centru grada. Oko nje su se nekada okupljali maturanti i mladenci da se fotografišu, a mnogi građani su sedeli i odmarali se oko svežine koju je davala prolaznicima.

Nalogom Direkcije za izgradnju grada Subotice Zelena fontana je, zbog lošeg stanja u kojoj se nalazila, 2011. godine prestala sa radom.

Tada je ustanovljeno da su cevi koje se nalaze ispod fontane, zbog održavanja neadekvatnim sredstvima, u lošem stanju i da velika količina vode otiče i ugrožava susedne objekte.

Zelena fontana je izrađena od keramike Žolnai iz Pečuja, 1985. godine po projektu Svetislava Ličine.

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.