SDS SUBOTICA: POJEDINI GRAĐANI IZLOŽENI NASILJU I DISKRIMINACIJI

SDS SUBOTICA: POJEDINI GRAĐANI IZLOŽENI NASILJU I DISKRIMINACIJI

Izvor: pastorallainmaculada.blogspot.rs

Objavio: Magločistač

10.12.2018

Kategorija: Subotica

Socijaldemokratska stranka (SDS) u Subotici danas je, povodom obeležavanja Međunarodnog dana ljudskih prava, 10. decembra, podsetila na probleme sa kojima se suočavaju pojedini građani koji su izloženi nekim oblicima zlostavljanja ili nasilja.

SDS

“Razlozi za takvo postupanje često proističu iz različitih uverenja: da su zbog svojih stavova ili uverenja opterećenje za društvo, da ne doprinose zajednici, da njihov doprinos nije dovoljno vredan za zajednicu, što su predrasude i preduslov diskriminacije”, naveo je SDS u saopštenju za javnost.

Ova stranka je navela da je njihov cilj ukidanje barijera, otvaranje društva i razvoja za sve, prvenstveno kroz donošenje i implementacije strategija prevencije i zaštita od diskriminacije.

“Jedan od naših zadataka je stvaranje bezbednog okruženja za pripadnike svih društvenih grupa i unapređenje stepena tolerancije prema njima, iskorenjivanje, odnosno, suzbijanje govora mržnje i akata fizičkog i psihičkog nasilja i privođenje pravdi učinilaca takvih akata i radnji, i javno zagovaranje neophodnosti sprečavanja diskriminacije i promovisanje kulture tolerancije koje zahteva društvene promene”, naveo je subotički SDS.

Oni smatraju da je neophodno da se princip poštovanja različitosti, tolerancije i nenasilja dodatno približi građanima, i dodaju da je “posebno važno da on postane model ponašanja, jer samo tako možemo postati istinski moderno i demokratsko društvo”.

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.