SAVEZ BAČKIH BUNJEVACA ZAHTEVA ODLAGANJE IZBORA NA SVIM NIVOIMA

SAVEZ BAČKIH BUNJEVACA ZAHTEVA ODLAGANJE IZBORA NA SVIM NIVOIMA

Objavio: Magločistač

16.03.2020

Kategorija: Subotica

Zbog okolnosti nastalih proglašenjem vanrednog stanja, Savez bačkih Bunjevaca obustavlja sve aktivnosti na prikupljanju i overi potpisa podrške za liste, kako za lokalne izbore u Subotici i Somboru, tako i za listu za Skupštinu AP Vojvodine, saopštili su danas iz ove političke partije, uz poruku da im je zdravlje ljudi važnije od političke pozicije.

“Zahtevamo od nadležnih organa da proglase odlaganje izbora na svim nivoima i da, kada se za to stvore uslovi, obezbede dalju normalnu izbornu proceduru pod jednakim uslovima za sve učesnike u izborima. Predlažemo i da se razmotri mogućnost da se za ove izbore, tumačenjem proglasi, da se za liste registrovanih političkih stranaka i njihovih koalicija, zbog nastalih vanrednih okolnosti, potpisi podrške ne overavaju pojedinačno kod javnih beležnika, nego da zastupnik političke stranke koja učestvuje u izborima svojim overenim potpisom, pod punom krivičnom odgovornošću garantuje verodostojnost svakog pojedinačnog potpisa podrške birača počev od dana proglašenja vanrednog stanja”, navodi se u saopštenju za javnost.

Ovaj predlog potiče iz razloga što će “sasvim izvesno i nakon okončanja vanrednog stanja i ponovnog otpočinjanja izbornih radnji, ostati strah, naročito kod starijih građana i postupak overe potpisa podrške bio bi i dalje ugrožen, čime bi posebno male stranke nacionalnih manjina kao što je naša, bile onemogućene da na izborima učestvuju”, smatraju iz Saveza bačkih Bunjevaca.

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.