Robert Sabadoš: „Zabrinjava pojava kukastih krstova i antisemitizam na društvenim mrežama“

Robert Sabadoš: „Zabrinjava pojava kukastih krstova i antisemitizam na društvenim mrežama“

Robert Sabadoš, foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

16.06.2021

Kategorija: Subotica

Predsednik Saveza jevrejskih opština Srbije Robert Sabadoš izjavio je danas, povodom 77. godišnjice sećanja na žrtve Holokausta, da je sećanje na stradanje Jevreja važno, posebno zato što u poslednje vreme postoji povećan broj antisemitskih izjava, pojava, znakova, pre svega na društvenim mrežama.

„Ako se nešto dešava na društvenim mrežama, ne znači da nije vidljivo, to ostaje u ljudima, ostaje u psihi i posle toga utiče na ponašanje tih ljudi koji primaju zdravo za gotovo ono što se tamo napiše ili uradi“, smatra Sabadoš.

On navodi da je na društvenim mrežama zabrinjavajuće povezivanje Jevreja sa uzrocima i posledicama kovida.

„Pre desetak dana su se u Beogradu pojavili veliki plakati sa kukastim krstom gde piše We are everywhere (’Mi smo svuda’). Plakati se nalaze na mestima gde prolazi veliki broj ljudi“, kaže Sabadoš.

To je stvar koja vrlo zabrinjava jevrejsku zajednicu u Srbiji, zbog čega su se obratili i državnim organima, kaže Sabadoš i dodaje da ova zajednica smatra da „treba da postoji adekvatna reakcija na ovakvu pojavu“.

On navodi da jevrejska zajednica nekim svojim pozitivnim primerima treba da doprinese tome da, sve što se dešavalo u istoriji ove zajednice ostane zabeleženo, o čemu danas svedoče i živi ljudi.

„Sve ono što je bilo može da se ponovo ukoliko nismo budni, ukoliko nismo do kraja oprezni sa dešavanjima koja su oko nas u neviđenoj ekspanziji“, smatra Sabadoš.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.