Razgovori u Tavankutu: Aktivizam žena na selu

Razgovori u Tavankutu: Aktivizam žena na selu

Objavio: Magločistač

05.11.2021

Kategorija: Subotica

Pokret Novi Optimizam, Zelena mreža Vojvodine, Građanske inicijative i Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo „Matija Gubec“ organizovaće u subotu, 6. novembra, na Etno-salašu “Balažević” u Tavankutu, razgovor na temu “Aktivizam žena na selu”. Na skupu će učestvovati aktivistkinje iz različitih ženskih udruženja. Program počinje u 11 časova.

Okupljene će razgovarati o mogućnostima i preprekama ženskog aktivizma na selu kroz sopstvene primere, a što uvek uključuje nezaobilazni osvrt na teme poput uloge žene u porodici, njen aktivizam u lokalnoj zajednici, borbu za socio-ekonomski položaj. Šta su sputavajući faktori u organizovanju žena, imaju li žene podršku sredine i porodice u svojim inicijativama, kako se organizuju, postoji li ženska solidarnost u malim sredinama, po čemu su njihova udruženja specifična i na koje izazove pokušavaju da odgovore, kakva je zaštita žena na selu, postoji li ostvarivanje socijalnih, ekonomskih i porodičnih prava žena na selu, neka su od pitanja na koje će učesnice ovog razgovora pokušati dati odgovore.

U razgovoru učestvuju Olivera Radovanović (Zelena mreža Vojvodine), Senka Jankov (profesorka sociologije), Ksenija Grujić (Udruženje žena „Vredne ruke“ iz Botoša), Ljiljana Gusić (Udruženja „Udahni život“ iz Stanišića), Aida Ćorović (aktivistkinja za ljudska prava), Jelena Obućina (novinarka Newsmax Adria), Maja Stojanović (Građanske inicijative).

Nakon razgovora, pokret Novi Optimizam proglasiće ko će biti ovogodišnji lauereat nagrade “Dobar primer Novog Optimizma”, koja se tradicionalno uručuje na Međunarodni dan ljudskih prava, 10. decembra.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.