PREDSTAVLJENA KAMERA SA 250 MEGAPIKSELA

PREDSTAVLJENA KAMERA SA 250 MEGAPIKSELA

Eksperimentalna kamera u koju je ugrađen 250MP senzor [Canon]

Objavio: Magločistač

08.09.2015

Kategorija: Subotica

Rezolucija koju postiže je rekordnih 19.580 x 12.600 piksela, a može snimiti video koji ima 125 puta veću rezoluciju od Full HD.

Canon je proteklog vikenda obznanio da je razvio APS-H CMOS senzor sa skoro 250 megapiksela, što je najveći broj piksela koji se mogu ugraditi u potrošačke modele DSLR kamera.

Rezolucija koju postiže senzor iznosi rekordnih 19.580 x 12.600 piksela, ili 246,7 megapiksela, a može snimiti video koji ima 125 puta veću rezoluciju od Full HD (1080p) videa ili oko 30 puta veću rezoluciju od 4K videa (2160p), što omogućava korisnicima da izrežu i povećaju videosliku bez žrtvovanja rezolucije i jasnoće.

Kako bi predstavio mogućnosti novog senzora ugrađenog u testnu kameru, tim iz Canona je fotografisao avion na udaljenosti od 18 km, a na slikama se mogao razaznati natpis na njegovom trupu.

Za nadzor…

Kod CMOS senzora povećanje u broju piksela rezultira većom količinom signala, koja može uzrokovati probleme kao što su kašnjenje signala i nedostatke u sinhronizaciji. Novi CMOS senzor, uprkos izuzetno visokom broju piksela postiže ultravisoku brzinu očitanja signala od 1,25 milijardi piksela po sekundi zahvaljujući poboljšanjima kao što su minijaturizacija elektroničkih komponenti i poboljšana tehnologija obrade signala.

Canon razmatra primjenu ove tehnologije u specijalizovanim alatima za nadzor i sprječavanje zločina, mjernim instrumentima ultravisoke rezolucije i drugoj industrijskoj opremi, kao i na području vizuelnog izražavanja.

 

Izvor: Al Jazzera (agencije)

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.