PREDSTAVLJEN PROJEKAT PREKOGRANIČNE SARADNJE VUKOVARA I SUBOTICE – PANONA NET

PREDSTAVLJEN PROJEKAT PREKOGRANIČNE SARADNJE VUKOVARA I SUBOTICE – PANONA NET

Foto: NJ, Magločistač

Objavio: Magločistač

02.08.2019

Kategorija: Subotica

U vukovarskoj gradskoj upravi predstavljen je projekat „Panona net model upravljanja destinacijom“ koji je usmeren na razvoj regionalnog turističkog proizvoda iz Programa prekogranične saradnje Hrvatska – Srbija 2014. – 2020. i u koji su, uz grad Vukovar, uključene i opština Velika i Subotica u Vojvodini.

„Kroz projekat, Opština Velika će razvijati ekološki, Subotica ruralni, a Vukovar urbani turizam“, rekla je direktorka Razvojne agencije Vukovar Vedrana Žilić, prenosi Hina.

Vukovarski gradonačelnik Ivan Penava rekao je da će kroz projekat Panona net grad Vukovar privući dodatnih 850.000 kuna i nastaviti rad na projektima koji su počeli pre četiri godine, poput 3D slika kojima su oslikana pročelja pojedinih vukovarskih zgrada.

„Grad Vukovar razvija urbani turizam i stavlja naglasak na segment turističke ponude, koji je relativno nov i u značajnom i kontinuiranom porastu. Ovim projektom urbani turizam ćemo dodatno marketinški promovisati, a sve na tragu povećanog cikloturizma i dolazaka turista koji posećuju naš grad na ruti Eurovelo 6“ rekao je Penava.

Nosilac projekta je Udruženje za kreativni razvoj SLAP iz Osijeka, dok su partneri grad Vukovar, opština Velika, Otvoreni univerzitet Subotica i Fond turistički klaster mikroregiona Subotica-Palić.

Projekat je sufinansiran sredstvima EU iz programa Interreg IPA o prekograničnoj saradnji Hrvatska – Srbija 2014-2020. ukupne vrednosti veće od 4,7 miliona kuna, od čega je 837.000 kuna novac Grada Vukovara.

 

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.