OPOZICIJA U SUBOTICI NEGODUJE ZBOG DOLASKA VLADE

OPOZICIJA U SUBOTICI NEGODUJE ZBOG DOLASKA VLADE

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

04.07.2018

Kategorija: Subotica

Opozicione stranke iz Subotice ocenile su danas da Vlada Srbije treba da podnese izveštaj o radu građanima i narodnim poslanicima u Skupštini Srbije, a ne rukovodstvu lokalne samouprave u Subotici i lokalnim medijima, jer “razloga za slavlje i hvalospeve u tom gradu nema”.

U saopštenju, koje su potpisali Pokret građanske Subotice, gradski odbor Pokreta Dosta je bilo i Dveri, navodi se da je Suboticu i prigradska naselja u poslednjih nekoliko godina napustilo više desetina hiljada stanovnika, a posebno mladih i pripadnika srednje generacije sa porodicama.

“Ljudi ne vide perspektivu življenja u svom gradu, naselju. Subotica je zapuštena, i evidentno propada. Prigradska naselja su nam opustela, ekonomski oronula, infrastrukturno zaostala”, navodi se u saopštenju.

Stranke su dodale i da je materijalna situacija većine Subotičana “na ivici preživljavanja”, te da većina penzionera nema materijalna sredstva za podmirivanje osnovnih životnih potreba.

Potpisnici saopštenja su naveli da je u Subotici vidljiva “nesposobnost i neefikasnost rukovodstva lokalne samouprave”, a da su javna preduzeća i javne ustanove “postali partijski feudi stranaka na vlasti”.

“Dolazak Vlade Srbije u Suboticu doživljavamo kao jednoznačno davanje podrške aktuelnom gradonačelniku, što zaslužuje samo osudu”, navodi se u saopštenju.

Predsednica Vlade Ana Brnabić, zajedno sa članovima Vlade, predstaviće sutra u Subotici i na Paliću rezultate rada u prvih godinu dana rada i prioritete za naredni period.

 

(Magločistač)

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.