MAĐARSKA ĆE I PRAVNO “ZAPEČATITI” GRANICU SA SRBIJOM

MAĐARSKA ĆE I PRAVNO “ZAPEČATITI” GRANICU SA SRBIJOM

Foto: N1

Objavio: Magločistač

25.08.2015

Kategorija: Subotica

Mađarska vlada uputila je predlog zakona koji trebalo da i pravno “zapečati” granicu te zemlje, nakon postavljanja ograde duž granične linije sa Srbijom, rekao je državni sekretar u ministarstvu pravde Robert Repaši.

Krivični zakon biće pooštren u delu propisa protiv krijumčarenja ljudi, dok će procedura prema izbeglicama biti brža i efikasnija, najavio je Repaši za informativni kanal M1, prenela je mađarska novinska agencija MTI.

Repaši je primetio da, iako uvek postoji mogućnost žalbe, ovakvi sudski postupci mogli bi da budu brži.

Gostujuci u istoj emisiji, portparol vladajuće poslaničke grupe Fides Bence Tužon najavio je da će se novi zakon fokusirati na to da nezakonite ulaske u Mađarsku i oštećenje granične ograde tretira kao krivično delo.

Predlog zakona predviđa i strože kazne za krijumčarenje ljudi, dodao je Tužon.

Agencija AFP javlja, pozivajući se na mađarsku policiju, da je u ponedeljak rekordnih 2.093 izbeglica prešlo srpsko-mađarsku granicu, što je, kako se navodi, rekordan broj izbeglica koji je u jednom danu prešao srpsko-mađarsku granicu.

Mađarski vojnici počeli su 3. avgusta izgradnju ograde na granici sa Srbijom. Ograda bi trebalo da bude postavljena do 31. avgusta.

Više od 100.000 izbeglica stiglo je ove godine u Mađarsku preko Balkana, većinom iz ratnih zona poput Sirije, Iraka i Avganistana.

Skoro sve izbeglice podnose zahtev za azil u Mađarskoj, ali pokušavaju da se domognu bogatijih evropskih zemalja Nemačke, Švedske ili Velike Britanije.

Izvor: Tanjug, Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.