FILOZOFSKI KLUB U “SKLADIŠTU”: DA LI POJEDINAC MOŽE DA BUDE MORALAN U NEMORALNOM DRUŠTVU?

FILOZOFSKI KLUB U “SKLADIŠTU”: DA LI POJEDINAC MOŽE DA BUDE MORALAN U NEMORALNOM DRUŠTVU?

Objavio: Magločistač

22.03.2016

Kategorija: Subotica

Četvrti susret Filozofskog kluba “Novi surferi” pod nazivom Da li pojedinac može da bude moralan u nemoralnom društvu biće održan u utorak, 22. marta, sa početkom u 20 časova u Omladinskom klubu “Skladište“ Fondacije “Danilo Kiš”. Učešće je besplatno.

Voditelj Filozofskog kluba je profesor filozofije Boris Čegar.

Da li pojedinac može da bude moralan u nemoralnom društvu?

Fondacija "Danilo Kiš"

Fondacija “Danilo Kiš”

Šta je moral? Da li je to niz usvojenih normi društveno prihvatljivog ponašanja ili lično uspinjanje prema uzvišenom stanju duše? Ukoliko je društveno uslovljen, koliko pojedinac može da se otrgne normi većine pa u tom smislu i javnom nemoralu? Ukoliko je lični podvig, kako on korespondira sa okruženjem a da pojedinac ne postane pustinjak usred gomile, bez moći, ali i volje, da utiče na nju? Ima li javno delovanje smisla ako su kompromisi sa nemoralom nužni? Ili je moralno čistunstvo samo drugi lik za bekstvo u bezbednost nečinjenja, u neodgovornost?

Filozofski klub “Novi surferi” je namenjen onima koji žele da se poduče dobroj komunikaciji i aktivnom slušanju, uče kako da oblikuju misao u reč, zadobiju samopouzdanje i otvorenost za drugačije mišljenje, razviju veštinu vođenja otvorenog dijaloga i argumentovane rasprave, unapređuju svoje govorne i komunikacione veštine, nauče kako se gradi dobar argument, osete atmosferu kvalitetne rasprave, te svetu pristupaju kritički i kreativno.

(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.