Gradski odbor Demokratske stranke u Subotici danas je najoštrije osudio neprimeren rečnik i ponašanje gradonačelnika Subotice Bogdana Labana povodom incidenta koji se tokom vikenda dogodio u ovom gradu, a čiji je audio snimak objavljen u medijima.
U saopštenju DS-a navedeno je da je nedolično i neprihvatljivo da se prvi čovek Subotice obraća bilo kome na takav način, pa i u privatnom razgovoru sa članom svoje stranke.
“Pretnje, vređanje i verbalno nasilje zauvek moraju postati stvar prošlosti u komunikaciji političara od lokalnog do republičkog nivoa”, naveo je DS.
DS je pozvao gradonačelnika da, uz izvinjenje i političku odgovornost za ovaj incident, obavesti javnost i nadležne organe ko mu i na koji način mesecima preti i vrši pritisak na njega, kako se iz audio snimka može zaključiti.
“Kakve to paralelne strukture deluju u ovom gradu i kakvim metodama deluju ako su u stanju da formalno prvog čoveka našeg grada izazovu na ovako nedoličnu i potpuno neprihvatljivu reakciju”, stoji u saopštenju.
Demokratska stranka je upitala vladajuću gradsku koaliciju “stanuje li politička moć u ovom gradu u Gradskoj kući, prostorijama vladajućih stranaka ili u nekoj sivoj zoni, nevidljivoj običnim građanima Subotice”, stoji u saopštenju.
Pokret za preokret: SNS pokazao svoje pravo lice
Gradski odbor Pokreta za preokret u Subotici takođe je osudio neprimeren i primitivan verbalni napad na Vladimira Polovinu i zatražio od gradonačelnika Subotice Bogdana Labana da ponese ostavku.
U saopštenju je navedeno da je na ovaj način SNS pokazao svoje pravo lice.
“Niko nema pravo ni na koji način da ugrožava bilo čiji život. Smatramo da izvinjenje koje je gradonačelnik uputio građanima Subotice nije dovoljno i da mora da podnese neopozivu ostavku na mesto gradonačelnika Subotice”, naveo je Pokret.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.