„DOSTA JE BILO“ SUBOTICA O OTPUŠTANJU IZ JAVNOG SEKTORA: PO KOJIM KRITERIJUMIMA?

„DOSTA JE BILO“ SUBOTICA O OTPUŠTANJU IZ JAVNOG SEKTORA: PO KOJIM KRITERIJUMIMA?

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

05.02.2016

Kategorija: Subotica

Pokret „Dosta je bilo“ smatra da je u javna preduzeća potrebno uvesti sistemtizaciju svih radnih mesta kao osnovni uslov za utvrđivanje viška zaposlenih

dosta je biloPovodom jučerašnje odluke Skupštine grada o otpuštanju 170 radnika zaposlenih u javnom sektoru, oglasio se Pokret „Dosta je bilo – Subotica“ pitanjem kako se uopšte došlo do ovog viška zaposlenih, odnosno da li je javnost prethodno bila obaveštena o sistematizaciji svih radnih mesta?

„Aktuelni saziv lokalnog parlamenta svakako nije odlučivao o svojim otkazima, jer su mnogi od sadašnjih odbornika zaposleni u tim istim javnim preduzećima, često, na izmišljenim radnim mestima“, stoji u tekstu uz konstataciju da se Pokret „Dosta je bilo“ zalaže da se u javna preduzeća uvede sistematizacija koja sadrži spisak svih radnih mesta, njihov opis, potrebne kvalifikacije i merila radnog učinka.

Takođe, navodi se i da građani trebaju imati uvid i u kvartalne učinke svih zaposlenih po sistematizaciji, uključujući i pokrenute disciplinske postupke.

„Tek nakon ovako objavljenih podataka videla bi se pravo stanje u javnom sektoru. Tako bismo saznali da višak sigurno ne čine baš svi od ovih 170 uskoro bivših zaposlenih, već bi možda došli do nekih drugih 170 ,a verovatno bi taj broj bio i daleko veći“, zaključuje se u tekstu.

(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.