DANAS: HATÁRZÁRAK VALÓSZÍNŰEK AZ EGÉSZ BALKÁNON

DANAS: HATÁRZÁRAK VALÓSZÍNŰEK AZ EGÉSZ BALKÁNON

Izvor: Reuters

Objavio: Magločistač

19.11.2015

Kategorija: Subotica

Ausztriától Macedóniáig minden ország lezárhatja a határát, erről egy héten belül dönthet az Európai Unió – értesült a Danas napilap diplomáciai forrásokból.

 
A szerbiai biztonsági szolgálatokat koordináló iroda tegnapi ülésén tervet fogadtak el arról, hogy az összes rendőrségi erőt igénybe kell venni a határlezáráshoz. Ez a következő hetekben elkerülhetetlen lesz, a helyzetre való tekintettel pedig nagyon bonyolult is.

 
Mint a belgrádi újság munkatársainak elmondták, uniós szinten az az elvi terv született, hogy hét napon belül döntést hoznak a határok lezárásáról. Ezt csak akkor lehet végrehajtani, ha Törökország együttműködik. Ha erre nem hajlandó, akkor Görögországra helyeződik át a nyomás, amit ez az állam nyilvánvalóan nem tud majd elviselni.

 
Így a határokon drasztikus intézkedésekre kerülne sor, mert a menekülteket vissza kell szorítani az átkelőkről, ez pedig csak erőszak alkalmazásával lehetséges.

 
Ilyen forgatókönyv esetében megismétlődne az, ami a szerb-magyar és a szerb-horvát határon történt, azzal, hogy annál erőszakosabb incidensek is lehetnének.

 
A határzárakról szóló döntés gyorsan megszületik majd. Angela Merkel német kancellár ugyanis engedett álláspontjából, mert a párizsi terrortámadások után már nem védheti a nyitott határok koncepcióját. Az Európai Unió holnapi külügyminiszteri értekezlete kulcsfontosságú lesz ebből a szempontból. A brüsszeli tervről zajlik az egyeztetés a migránsútvonalon lévő országokkal, így Szerbiával és Macedóniával is – emelik ki a Danasz forrásai.

 
Forrás: Danas

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.