CENTAR ZA POMOĆ IZBEGLICAMA POZIVA VOLONTERE

CENTAR ZA POMOĆ IZBEGLICAMA POZIVA VOLONTERE

Objavio: Magločistač

24.08.2015

Kategorija: Subotica

Centar za zaštitu i pomoć tražiocima azila (APC/CZA) pozvao je sve koji žele da pruže direktnu podršku tražiocima azila i migrantima, doprinesu stvaranju tolerantnog i otvorenog društva i suzbijanju predrasuda i ksenofobije, da se priključe mreži APC/CZA volontera. Poziv je otvoren za volonterske pozicije u Beogradu i Subotici.

 
APC/CZA volonterima pruža mogućnost sticanja iskustva, znanja, veština i upoznavanja drugih kultura kroz angažman na redovnim aktivnostima organizacije, navodi se u pozivu.

Volontiranje nije strukovno određeno i obuhvata najrazličitije oblasti – direktan rad sa migrantima u lokalnoj sredini, distribucija humanitarne pomoći i letaka, učešće na uličnim aktivnostima, držanje časova srpskog tražiocima azila i izbeglicama, asistencija psihologu prilikom savetovanja na terenu, asistencija pedagogu pri održavanju radionica u centrima za azil i školama širom Srbije, asistencija pravniku tokom pravnih savetovanja, prevođenje stručnih tekstova, dizajn promo materijala, organizacija humanitarnih događaja, konferencija i treninga, istraživanje, itd.

Volonteri će imati mogućnost izbora aktivnosti koje odgovaraju njihovim interesima i rasporedu.

Poziv je otvoren za sve koji su punoletni, imaju vremena i želje da pomognu ljudima u nevolji i nemaju predrasuda prema ljudima drugih nacija, vera ili rasa.

Svi zainteresovani više informacija mogu dobiti putem mejla marea.grinvald@apc-cza.org ili jovana.vincic@apc-cza.org, kao i telefonom na broj 011 323 30 70.

Izvor: RTV

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.