BALINT PASTOR: SVM PREDLOŽIO TAMAŠA KORHECA NA MESTO ČLANA USTAVNOG SUDA

BALINT PASTOR: SVM PREDLOŽIO TAMAŠA KORHECA NA MESTO ČLANA USTAVNOG SUDA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

08.12.2016

Kategorija: Subotica

Poslanik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) u Skupštini Srbije Balint Pastor izjavio je da je njegova odbornička grupa predložila Tamaša Korheca, jednog od osnivača i lidera Mađarskog pokreta (MP), na mesto člana Ustavnog suda Srbije i dodao da je imenovanje za mnoge bilo iznenađenje.

Balint Pastor, izvor: hirado.hu

Pastor je u izjavi za list Mađar so rekao da je imajući u vidu stanje i odnose u Vojvodini, za mnoge ovakvo imenovanje bilo iznenađenje, a da je SVM predložio Korheca jer ovu stranku ne vodi osveta.

“Naša zajednica zaslužuje da u njenom interesu rade svi, bez obzira na drugačije političko uverenje. Uradićemo sve da oni koji su stručni u svojoj oblasti imaju mogućnost da služe interesima mađarske zajednice. Nedvosmisleno je da je Tamaš Korhec među nama u stručnom smislu najadekvatnija osoba za ovakvu funkciju”, kazao je Pastor.

Pastor je rekao da je odbornička grupa 29. novembra predložila Korheca, koji je i bivši predsednik Mađarskog nacionalnog saveta, na ovu funkciju i dodao da je uz imenovanje priložena njegova biografija i odobrenje da će prihvatiti ovu funkciju ukoliko bude bio izabran.

Civilna organizacija Mađarski pokret osnovan je 20. avgusta 2015. godine u Subotici zbog neslaganja sa politikom Saveza vojvođanskih Mađara, nakon čega je SVM izbacio oko 100 članova koji su istovremeno i članovi MP. Osnivanje Pokreta inicirali su bivši predsednik Nacionalnog saveta Mađara Tamaš Korhec i bivši potpredsednik SVM-a Laslo Varga.

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.