SU: OMLADINSKI CENTAR DOBIO PROSTOR NA AUTOBUSKOJ STANICI, MAGLAI: NEUSVAJANJE PROGRAMA RADA KZM POLITIČKA ODLUKA

SU: OMLADINSKI CENTAR DOBIO PROSTOR NA AUTOBUSKOJ STANICI, MAGLAI: NEUSVAJANJE PROGRAMA RADA KZM POLITIČKA ODLUKA

Omladinski centar na glavnoj autobuskoj stanici u Subotici, foto: Dejana Baltes

Objavio: Magločistač

05.03.2016

Kategorija: Društvo , Subotica

Koordinatorka gradske Kancelarije za mlade Dejana Baltes izjavila je za portal „Magločistač“ da je Kancelarija kolateralna šteta sukoba koji postoje unutar koalicije i da time svako pokazuje svoj odnos prema mladima

Foto: Magločistač

Foto: Magločistač

Gradonačelnik Subotice Jene Maglai je povodom nedavnog uskraćivanja podrške neizglasavanjem programa rada gradske Kancelarije za mlade u Subotici izjavio danas da je to „nekorektno i bolesno i da svako može u Gradskoj kući da vidi koliko je Kancelarija potrošila sredstava“.

„Ni ombudsman uz narativni izveštaj ne prilaže finansijski izveštaj, ali to je politička borba, neka vrsta animoziteta“, rekao je Maglai za portal „Magločistač“.

Gradski omladinski centar, kao projekat Grada Subotice, dobio je prostor od 100 kvadrata na glavnoj autobuskoj stanici. Prema ranijim najavama trebao je biti smešten u objekat Doma vojske koji je Grad nedavno otkupio od države, ali odluka nije usvojena na nedavnoj sednici Gradskog veća zato što su Savez vojvođanskih Mađara (SVM) i Srpska napredna stranka (SNS) glasali protiv.

Maglai je rekao da svako može da zatraži zapisnik sa sednice Gradskog veća i da vidi ko su ti članovi koji su glasali za, a koji su glasali protiv odluke da Omladinski centar bude u Domu vojske.

„Svako može da izvuče zaljučak i zauzme stav povodom onoga kako su se određene političke stranke odnosile prema Kancelariji za mlade“, kazao je Maglai.

Foto: Magločistač

Dejana Baltes, foto: Magločistač

Koordinatorka gradske Kancelarije za mlade Dejana Baltes izjavila je za portal „Magločistač“ da je Kancelarija kolateralna šteta sukoba koji postoje unutar koalicije i da time svako pokazuje svoj odnos prema mladima u ovom gradu.

Ona je kazala da se finansijski izveštaj Kancelarije nalazi u sekretarijatu Gradske kuće i da se ne prave posebni finansijski izveštaji nego da oni funkcionišu u sklopu Gradske uprave, kao i zaštitnik građana Subotice.

„Naš budžet je transparentan i nalazi se na sajtu Grada, a na sednici Gradskog veća niko od nas nije zatražio dopunu izveštaja o radu. Mi bismo takav izveštaj dostavili bez problema“, rekla je Baltes.

Ona je dodala i da ovakva odluka samo pokazuje da gradski odbor SVM i SNS ne uvažavaju potrebe i aktivnosti mladih.

Problem je, kako je navela, nastao kada je Kancelarija za mlade poslala zahtev lokalnoj samoupravi da odobri da Omladinski centar bude u Domu vojske, nakon čega je Gradsko veće odbilo takav zahtev.

„Do mene je stigla informacija da su protiv predloga glasali članovi SVM-a i SNS-a. Mi smo pre mesec dana pismenim putem uputili zahtev i zatražili obrazloženje ove odluke ali do danas nismo dobili zvaničan odgovor“, kazala je Baltes.

Ona je rekla da se na ovaj način ponovo Kancelarija za mlade našla između konflikta u koaliciji i poruka koja se na ovakav način šalje je dosta dvosmislena.

„Poruka je simbolična, jer je autobuska stanica mesto sa koje mladi ljudi odlaze kući ili u inostranstvo. Uptrkos tome mi ćemo se i dalje truditi da sa mladima zajedno kreiramo budućnost“, kazala je Baltes.

Natalija Jakovljević (Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

TAGOVI:
Mladi

Podelite sa prijateljima:

Jedan Komentar na
“SU: OMLADINSKI CENTAR DOBIO PROSTOR NA AUTOBUSKOJ STANICI, MAGLAI: NEUSVAJANJE PROGRAMA RADA KZM POLITIČKA ODLUKA”

petar says:

Sram Vas bilo! Lopov do lopova, svi do jednog u SVM i SNS! Mladi su buducnost idioti!

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.