Savez antifašista Vojvodine: Izboriti se za vrednosti koje simboliše 9. maj

Savez antifašista Vojvodine: Izboriti se za vrednosti koje simboliše 9. maj

Izvor: Autonomija

07.05.2021

Kategorija: U fokusu

Društvo u Srbiji mora se izboriti da, poštujući najplemenitije ideje na kojima se ujedinjuje moderna evropska zajednica naroda, predstojeći 9. maj proslavi kao zbiljski dan slobode i dan antifašističkih i evropskih vrednosti, poručio je predsednik Saveza antifašista Vojvodine Duško Radosavljević.

On je u saopštenju podsetio da slede dva velika međunarodna praznika – 76. godišnjica od vojničke pobede nad fašizmom u II sveskom ratu i 71. godišnjica donošenja Šumanove deklaracije.

“Pobedom nad fašizmom Evropa je počela razmišljati na drugačiji način – počela je izgrađivati zajednički dom, ukorenjen na antifašističkim vrednostima i dubokoj veri o potrebi očuvanja ljudskih prava. Zbog toga obeležavamo 9. maj kao dan ponosa i radosti, od prošlogodišnje zaraze i kao opomenu, da treba da vidimo dokle smo stigli, koliko su ljudska prava zaštićena, ko ih još uvek krši, da li stvaramo pretpostavke za širenje demokratskih procesa i aktivnu građansku participaciju, koja bi bila obavezna za sve stanovnike Evrope i njenih država”, naveo je Radosavljević.

On je poručio da se to naročito odnose na građane Srbije koji teško žive i koji pokušavaju višegodišnjim naporima da se vrate u normalan život, ranjivi ne samo zbog aktuelne pandemije, već još više „od bolnih podela u političkom, ekonomskom i javnom životu, što je sve prouzročio štetočinski režim, koji nastoji da još dugo vremena parazitira na podelama u društvu, ne hajući za evropske i antifašističke vrednosti“.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.