Predsednik MNS-a Jene Hajnal dobitnik pokrajinskog priznanja u oblasti ljudskih i manjinskih prava “Ljudevit Mičatek”

Predsednik MNS-a Jene Hajnal dobitnik pokrajinskog priznanja u oblasti ljudskih i manjinskih prava “Ljudevit Mičatek”

Pokrajinska vlada, foto: Andrea Knežević

Objavio: Magločistač

10.11.2021

Kategorija: U fokusu

Predsednik Mađarskog nacionalnog saveta Jene Hajnal jedan je od dobitnika ovogodišnjih pokrajinskih priznanja, i to u oblasti ljudskih i manjinskih prava, jednoglasno je odlučila Komisija za dodelu pokrajinske nagrade i pokrajinskih priznanja.

Ovo priznanje nosi ime po Slovaku Ljudevitu Mičateku (Ľudovít Mičátek, 1878 – 1928), novosadskom advokatu, koji je bio jedan od predsednika Velike narodne skupštine 1918. i prvi predsednik Čehoslovačkog saveza u okviru Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.

Ostali dobitnici su Jovan Adamov, predsednik Udruženja kompozitora Vojvodine, u oblasti kulture; Dušan Simić, profesor srpskog jezika i književnosti u Osnovnoj školi „Bora Radić“ u Bavaništu, u oblasti obrazovanja; kompanija „Nektar“ iz Bačke Palanke u oblasti privrede; atletičarka Ivana Španovič u oblasti sporta; Milanka Furtula, predsednica Udruženja „Veliko srce“, u oblasti ravnopravnosti polova, dok je akademik Vasilije Krestić dobitnik Pokrajinske nagrade „Mihajlo Pupin“.

Prvi dobitnik priznanja u oblasti ljudskih i manjinskih prava bio je 2019. Subotičanin Igor Jurić, osnivač Fondacije “Tijana Jurić”.

Pokrajinska nagrada i pokrajinska priznanja biće uručena 25. novembra na svečanosti povodom Dana prisajedinjenja Vojvodine Srbiji, dok će pokrajinsko priznanje u oblasti ljudskih i manjinskih prava „Ljudevit Mičatekˮ biti uručeno 10. decembra, na Međunarodni dan ljudskih prava.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.