Kreni-Promeni: Blokada uspela, dva uslova za Vučića za prekid protesta

Kreni-Promeni: Blokada uspela, dva uslova za Vučića za prekid protesta

Savo Manojlović, izvor: Medija centar Beograd

Izvor: N1

27.11.2021

Kategorija: U fokusu

Pokret Kreni-Promeni saopštio je da je blokada upozorenja vitalnih saobraćajnica uspela i naveo da su uslovi za prekid protesta da predsednik Srbije Aleksandar Vučić odbije da potpiše Zakon o eksproprijaciji, kao i da se izmeni Zakon o referendumu i narodnoj inicijativi.

Iz Kreni-Promeni poručuju da je blokada uspešno izvedena zahvaljujući „veličanstvenoj hrabrosti i dostojanstvenom protestu svih građana koji su učestvovali“.

„Po prvi put u istoriji građani su blokirali Gazelu. Taktika da više manjih grupa građana razvuče veliki broj policijskih snaga, umesto da manje grupe policije blokiraju veliki broj građana urodila je plodom“, saopštili su.

Dodali su da su uslovi za prekid protesta da Aleksandar Vučić odbije da potpiše Zakon o eksproprijaciji i da se izmeni Zakon o referendumu i narodnoj inicijativi.

Direktor za kampanje Kreni-Promeni Savo Manojlović rekao je da ukoliko ova dva uslova ne budu ispunjena, poziva građane da naredne subote sednu u automobile i da u grupama od 10 do 20 vozila stanu i blokiraju auto-puteve i magistralne puteve.

„Posebno ističemo da je policija odbila predlog da se mirnim i koordinisanim okupljanjem kontrolišu skupovi, zbog čega je širom Srbije dolazilo do brojnih incidenta. Odgovornost za ovo snose funkcioneri policije koji su odbili kontrolisani protest“, dodaje se u saopštenju.

Pokret je pozvao advokate koji žele da pruže besplatane usluge uhapšenima da se jave, kao i sve građane koji su imali problema da ih kontaktiraju.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.