EVAKUISANO 1.528 OSOBA IZ KAMPA U IDOMENIJU

EVAKUISANO 1.528 OSOBA IZ KAMPA U IDOMENIJU

Izvor: infomobile.w2eu.net

Objavio: Magločistač

25.05.2016

Kategorija: U fokusu

Grčki zvaničnici su juče evakuisali 1.528 osoba iz neformalnog izbegličkog kampa u Idomeniju i prebacili ih u sedam različitih smeštajnih centara, saopštila je policija.

Evakuacija je izvršena u okviru policijske akcije “pražnjenja kampa”, javila je grčka agencija ANA.

Izbeglice i migranti su, kako navode zvaničnici, prebačeni u iznajmljene prostore u regionu, među kojima je bivša štavionica u Sindosu, nedaleko od Soluna, kao i u smeštajne centre u drugim mestima.

Grčke vlasti počele su juče u zoru postepenu evakuaciju najvećeg neformalnog izbegličkog kampa u gradiću Idomeni, na granici sa Makedonijom, javili su lokalni mediji.

Pristup području kampa bio je blokiran, a na licu mesta se nalazio više od 400 pripadnika interventne policije, prenela je agencija AP.

Portparol grčke vlade zadužen za izbegličku krizu Jorgos Kiricis je izjavio da policija neće koristiti silu i da se očekuje da će iseljenje trajati sedam do deset dana.

Procenjuje se da u migrantskom kampu Idomeni, koji je narastao iz nezvaničnog pešačkog graničnog prelaza za izbeglice i migrante koji putuju ka severu Evrope, pre akcije boravilo oko 8.400 ljudi.

Grčka policija i vlasti su saopštili da će migranti iz Idomenija postepeno biti premešteni u novoizgrađene, organizovane kampove.

U Grčkoj je, otkad su balkanske i druge evropske zemlje zatvorile svoje granice za masivni priliv izbeglica koje beže pred konfliktima i od siromaštva u svojim zemljama, ostalo zaglavljeno više od 54.000 ljudi, uglavnom iz Sirije, Iraka i Avganistana.

(Tanjug)

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.