Predsednik Advokatske komore Vojvodine Srđan Sikimić izjavio je danas u Subotici, povodom Dana advokature, da nema reforme pravosuđa dok svaka vlast u Srbiji pokušava da je stavi pod svoju kontrolu.
“Reforma pravosuđa nije otpočela i pitanje je kad će otpočeti. Nije to problem samo ove vlasti. Ja 40 godina, koliko sam u ovom poslu, slušam raznorazna shvatanja o reformi provosuđa, ali ono što se u Srbiji smatra reformom pravosuđa, to je u stvari pokušaj svake političke garniture na vlasti da pravosuđe stavi pod svoju kontrolu”, rekao je Sikimić novinarima u Velikoj većnici Gradske kuće.
Prema rečima Sikimića, postoji problem da trenutna garnitura ljudi koja vodi Advokatsku komoru Srbije nema mandate da obavlja svoju dužnost jer im je istekao mandat i da je takvo stanje nezakonito.
“Mi ocenjujemo da je takvo stanje nezakonito i insistiramo da se oni povuku da bi mi mogli da sprovedemo legalno izbore i da Advokatska komora Srbije nastavi da funkcioniše bez problema”, rekao je on.
Sikimić je dodao i da AKV perfektno posluje, da se bavi i edukacijom advokata i advokatskih pripravnika, kao i da imaju intenzivnu međunarodnu saradnju sa komorama iz bivše Jugoslavije i zemalja Evrospke unije.
Advokatska komora Vojvodine obeležila je danas 141. put Dan advokature. Ove godine obeležavanje je održano u Subotici jer je prvo sedište komore bilo u ovom gradu 1875. godine. Ujedno je obeležena i 268. godina postojanja advokature na ovim prostorima.
Nakon svečane akademije koja je održana u Velikoj većnici Gradske kuće, na zgradi subotičke Muzičke škole otkrivena je spomen ploča, u znak sećanja na osnivanje Advokatske komore Subotice 1875. godine, kao prve advokatske komore na području Vojvodine. Spomen ploču je otkrila doajen advokata u Subotici Ruža Dulić.
Natpis na ploči je ispisan na srpskom, mađarskom i rumunskom jeziku zbog toga što su komore Subotice, Segedina i Temišvara obavljale nadležnost advokatskih komora na teritoriji današnje Vojvodine.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.