SEMINARI I RADIONICE: UPRAVLJANJE KULTURNIM NASLEĐEM I SUBOTIČKOM SINAGOGOM

SEMINARI I RADIONICE: UPRAVLJANJE KULTURNIM NASLEĐEM I SUBOTIČKOM SINAGOGOM

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

19.06.2017

Kategorija: Subotica

Seminar “Upravljanje kulturnim nasleđem” uz radionice “Razvoja plana upravljanja subotičkom Sinagogom” biće održan 22. i 23. juna i 29. i 30. juna, u Gradskom muzeju u Subotici sa završnim prezentacijama rezultata seminara 6. jula u velikoj većnici Gradske kuće.

Sva predavanja počinju u 10 časova, dok će završna prezentacija 6. jula biti organizovana od 12 časova.

Na predavanju će govoriti stručnjaci iz oblasti zaštite kulturnog nasleđa, arhitekte, predstavnici pojedinih institucija i organizacija.

Projekat “Nasleđe pod lupom” nastao je kao rezultat posete stručnjaka subotičkoj Sinagogi u okviru programa “Sedam najugroženijih” koji vode organizacija Evropa Nostra i Evropska investiciona banka kako bi pomogle zaštitu izuzetnih spomenika širom Evrope. Projekat se oslanja na proces restauracije Sinagoge stvarajući mogućnosti za stručno usavršavanje ljudi zaduženih za očuvanje nasleđa Subotice, učenje mladih učenika i studenata, i podizanje kapaciteta za korišćenje i upravljanje spomenicima kulture. “Nasleđe pod lupom” obuhvata nekoliko segmenata realizovanih od 2015. do 2017. godine od kojih je seminar o “Upravljanju nasleđem istorijskih gradova” poslednja aktivnost.

Projekat vodi Evropa Nostra Srbija u partnerstvu sa gradom Subotica, Međuopštinskim zavodom za zaštitu spomenika kulture u Subotici, Gradskim muzejom Subotica, Građevinskim fakultetom u Subotici i Zavodom za zaštitu spomenika kulture Republike Srbije. Projekat je finansijski podržala fondacija Hedli trast iz Velike Britanije.

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.