PROJEKAT “GRADIMO ZAJEDNO”: FORMIRANA LOKALNA MREŽA ZA PODRŠKU MIGRANTIMA U SUBOTICI

PROJEKAT “GRADIMO ZAJEDNO”: FORMIRANA LOKALNA MREŽA ZA PODRŠKU MIGRANTIMA U SUBOTICI

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

20.11.2017

Kategorija: Subotica

Subotica je jedna od šest opština u Srbiji u kojima su – pod okriljem realizacije međunarodnog projekta „Gradimo zajedno“ – oformljene lokalne mreže za podršku integraciji izbeglica.

U subotičkoj mreži za podršku migrantima nalaze se predstavnici Gradskog veća, Centra za socijalnu pomoć, UNHCR-a, Nacionalne službe za zapošljavanje, Doma za decu ometenu u razvoju Kolevka, Komesarijata za izbeglice i migracije, Udruženja Atina, Doma zdravlja i Humanitarnog centra za integraciju i toleranciju.

U cilju što efikasnijeg praćenja procesa integracije izbeglica u lokalnu sredinu, svi članovi mreže su sredinom novembra prošli kroz obuku za praćenje i nadzor celokupnog sistema zbrinjavanja migranata, u kom učestvuju i organi državne uprave i civilno društvo. Predstavnici ove mreže ubudeće će prikupljati podatke na terenu, raditi istraživanja o položaju i prihvatanju migranata u lokalnoj sredini i o tome obaveštavati javnost.

Međunarodni projekat „Gradimo zajedno“ se sprovodi na teritoriji Srbije u Subotici, Sremskoj Mitrovici, Šidu, Vranju, Preševu i Beogradu, ali i u Makedoniji, a realizuju ga Udruženje Atina, Fondacija Konrad Adenauer i Udruženje pravnika Makedonije uz podršku Evropske unije.

(Magločistač)

[clear]

 

Podelite sa prijateljima:

Jedan Komentar na
“PROJEKAT “GRADIMO ZAJEDNO”: FORMIRANA LOKALNA MREŽA ZA PODRŠKU MIGRANTIMA U SUBOTICI”

Perica says:

Ne bi bilo na odmet saznati ko finansira te fondacije!

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.