NVO: SEĆANJE NA SREBRENICU ISPRED NARODNE SKUPŠTINE

NVO: SEĆANJE NA SREBRENICU ISPRED NARODNE SKUPŠTINE

Objavio: Magločistač

02.07.2015

Kategorija: Subotica

Aktivisti će leći na tlo ispred skupštinskog zdanja

 
Deset nevladinih organizacija najavile su danas da će, u znak solidarnosti sa žrtvama u Srebrenici i povodom 20 godina od zločina, 11. jula organizovati akciju ispred Narodne skupštine u Beogradu, kada će aktivisti tih organizacija leći na tlo ispred skupštinskog zdanja.

Kako je rekao Đorđe Bojović iz Inicijative mladih za ljudska prava na konferenciji za novinare, akcija pod nazivom “Sedam hiljada” ima za cilj da pokaže saosećanje sa stradalim muslimana u Srebrenici i da se usprotivi, kako su kazali, sve češćim pokušajima “osporavanja, relativizacije i opravdavanja srebreničkog genocida”.

On je naveo da je želja svih koji podržavaju tu akciju da 11. jula budu ispred Skupštine, pozivajući građane da se pridruže i dodajući da je jedno od osnovnih ljudskih prava pravo na slobodu okupljanja.

NVO smatraju da ta akcija, koja se izvodi povodom obeležavanja 20. godišnjice Srebrenice, ne sme “imati opravdanje zabrane okupljanja ispred Skupštine u vidu sednice Narodne skupštine”, smatra Bojović.

Akcija “Sedam hiljada” organizuje se na inicijativu novinara Dušana Mašića koji je predložio da sedam hiljada ljudi legne ispred Doma Narodne skupštine u znak sećanja na srebreničke žrtve.

Organizacije civilnog društva koje podržavaju tu akciju su Inicijativa mladih za ljudska prava, Fond za humanitarno pravo, Žene u crnom, Hartefakt fond, Beogradski centar za ljudska prava, JUKOM, Helsinški odbor za ljudska prava, Kuća ljudskih prava, Sivil rajt defenders i Građanske inicijative.

Izvor: Tanjug

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.