MILIONSKI DUGOVI PAORA, ŽALE SE NA NEISPUNJENA OBEĆANJA DRŽAVE

MILIONSKI DUGOVI PAORA, ŽALE SE NA NEISPUNJENA OBEĆANJA DRŽAVE

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

18.10.2016

Kategorija: Subotica

Subotički poljoprivrednici ponovo se žale da nisu ispunjena obećanja da će biti izmenjeni propisi po kojima svi oni, bez obzira na veličinu poseda, moraju plaćati godišnje doprinose i do 100.000 dinara.

 Mnogi od njih imaju milionske dugove, neki su ostali i bez zemlje, zbog čega im je pre više od dve godine obećana izmena zakona, kao i mogućnost otpisa kamate i reprograma duga. Od tih obećanja i najava, sudeći po njihovim tvrdnjama, još uvek nema ništa.

Više od dve godine prošlo je od kako su ovi poljoprivrednici dobili obećanje da će biti izmenjen Zakon o PIO osiguranju, čije odredbe su im stvorile milionske dugove. Naime, odredbama tog zakona doprinose su u obavezi da plaćaju svi vlasnici zemlje, po istoj osnovici, bez obzira da li imaju jedan ili 100 hektara zemlje. Dve godine kasnije, izmena nema, a njihovi dugovi i kamate se samo uvećavaju.

“I pored 25 jutara zemlje, nismo imali odakle plaćati. I sada imam milion dinara kamate i 700.000 dinara duga”, kaže jedan od njih, Ivan Vojnić Tunić.

Prikupili su peticiju sa oko dve hiljade potpisa, uputili je nadležnim organima sa zahtevom da se izmeni zakon i da im se otpišu kamate, ali do danas odgovora, nema.

“Prošlo je više od dve godine, ništa nije promenjeno, ljudi su u problemima, ima i loših slučajeva gde se imovina oduzima i prodaje”, ističe njihov predstavnik Blaško Temunović.

Povodom ove problematike, ekipa RTV kontaktirala je nadležne kako na lokalnom, tako i na republičkom nivou, od kojih u narednim danima očekujemo i zvanične odgovore.

 

Izvor: RTV (Boris Šuman)

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.