U sklopu festivala Omladina 2016., koji će biti održan 28. maja, Kancelarija za mlade organizuje volontiranje na festivalu za sve zainteresovane mlade. Volontiranje podrazumeva podršku organizatorima, posebno u pogledu podrške gostujućim takmičarskim bendovima. Radionice na temu komunikacije sa medijima i koncertne fotografije biće održane u subotu i nedelju, 14. i 15. maja.
Medijsku i foto radionicu u sklopu pripreme festivala Omladina 2016. organizuju udruženja Photowalkers i Kult uz podršku Kancelarije za mlade.
Radionica “Komunikacije i odnosi s javnostima festivala Omladina 2016” pruža priliku da se nauči kako se društvene mreže koriste za kampanje, šta je content marketing, koji su elementi saopštenja za medije i kako se organizuju konferencije za novinare. Prva radionica biće održana u subotu, 14. maja, od 9.30 do 12.30 u prostoru Gradskog omladinskog centra (pored ulaza u glavnu autobusku stanicu).
Radionica koncertne fotografije vodi učesnike kroz tajne uspešnog fotografisanja u koncertnoj atmosferi i ambijentu, kroz usvajanje osnovnih znanja o specifičnostima ove vrste fotografisanja. Praksa podrazumeva fotografisanje na samom festivalu Omladina 2016. Prva radionica biće održana u nedelju, 15. maja , od 10.30 do 12.30 u Gradskom omladinskom centru.
Prijava za volontiranje se nalazi OVDE.
U prijavi je potrebno navesti svoje podatke i zaokružiti da li sebe vidite isključivo kao pomoć pri organizaciji i podršci bendovima, i/ili ste zainteresovani i za učešće u navedenim radionicama. Prijave je potrebno poslati do petka, 13. maja.
Festival Omladina 2016. biće održan 28. maja na Stadionu malih sportova u Subotici sa početkom u 19 časova. U takmičarskom delu nastupa osam izvođača. Ulaz na festival je besplatan do 21. sata, a nakon toga će se ulaz naplaćivati 300 dinara.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.