Nagrada za životno delo “Mali princ” dodeljena je glumici Branki Veselinović u sredu, 18. septembra u njenom domu, dva dana nakon njenog 101. rođendana.
Međunarodni festival pozorišta za decu u organizaciji Otvorenog univerziteta Subotica dodelio joj je ovo priznanje za izuzetan doprinos razvoju kulture i scenske umetnosti za decu.
Glumica nije krila zadovoljstvo prilikom primanja ove nagrade.
„Pozdravljam ljude iz celog sveta i vrlo sam srećna što kao nekadašnja međunarodna ambasadorka Unicefa dobijam ovo priznanje. Mnogi ovako duboku starost ne mogu da dožive i ja sam jedna sam od retkih koji u ovom dobu života sa zadovoljstvom, čašću, poštovanjem i uzbuđenjem primaju ovu nagradu. Zahvaljujući umetničkom i humanitarnom radu doživela sam da mi ovom dodelom čestitate 101. rođendan“, rekla je Veselinović.
Branka Veselinović je srpska pozorišna, filmska i televizijska glumica. Najstarija je srpska glumica i zvezda jugoslovenskog filma, sa svojom 101 godinom života i 81 godinom glumačke karijere. Glumila je u više od 100 predstava u pozorištu, te više od 50 televizijskih serija i filmova.
Pored Branke Veselinović, dobitnik ovogodišnje nagrade “Mali princ” je i Ranko Risojević, pesnik, prozaista, dramski pisac, esejista, istoričar matematike, prevodilac i kulturni radnik. Nagrada Ranku Risojeviću biće uručena u okviru ceremonije svečanog otvaranja, u nedelju, 22. septembra u 18.30, u Dečjem pozorištu Subotica.
Takmičarski program otvoriće predstava “Na vukovom tragu” na sceni “Jadran” Narodnog pozorišta u Subotici. Lutkarska predstava „Na vukovom tragu“ Pozorišta mladih Novi Sad, nastala je po romanu „Zov divljine“ Džeka Londona u režiji Jakuba Maksimova. Predstava govori o Baku, dobro odgajanom psu guste dlake, koji živi u velikoj kući u sunčanoj dolini Santa Klara, i namenjena je deci uzrasta 10 i više godina.
Izvor: Danas
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.