LJILJANA ELEK: ZA OVO NISMO GLASALI

LJILJANA ELEK: ZA OVO NISMO GLASALI

03.03.2015

Kategorija: Stav

Gradonačelnik Jene Maglai unapred se izvinjava što će važnim sekretarijatima upravljati oni koji ta mesta ne zaslužuju

Gradonačelnik Subotice Jene Maglai najavio je ovih dana da je konačno doneo odluku o racionalizacji broja zaposlenih u Gradskoj kući. Da proces nije nastao juče, potvrdio je to podatkom da je u ovom trenutnku broj radnika umesto ranijih 430 sada 347. Neki su otišli u penziju, drugima nije produžen rad na određeno vreme, treći su postali tehnološki višak.

A onda je objasnio da aktuelna racionalizacija broja radnih mesta predviđa povećanje broja sekretarijata. Razlog za povećenje broja sekretarijata, po rečima gradonačelnika, je da se pojedini glomazni sekretarijati podele i tako mnogo efikasnije obavljaju svoje delatnosti. Tako će umesto dosadašnjeg Sekeratrijata za komunalne poslove, lokalni ekonomski razvoj, poljoprivredu i zaštitu životne sredine sada raditi tri odvojena : Sekretarijat za komunalne poslove, Sekretarijat za poljoprivredu i zaštitu životne sredine i Sekretarijat za privredu i lokalni ekonomski razvoj. Sekretarijat za imovinsko-pravne poslove i građevinarstvo će se podeliti na Sekretarijat za imovinsko-pravne poslove i Sekretarijat za građevinarstvo, dok su ostali sekretarijati ostali isti. Ovim deljenjem gradonačelnik očekuje efikasnije funkcionisanje Sekretarijata za komunalne poslove, Sekertarijata za poljoprivredu i Sekretarijata za imovinsko-pravne odnose.

I skoro pa bi priča mogla da “popije vodu” da se na kraju svog izlaganja prvi čovek Grada nije požalio javnosti kako ipak nije sve idealno jer partijska podela plena nije mogla da bude izbegnuta. “Nažalost, postavljanje ljudi od strane političkih partija se nije moglo izbeći, ali to su kadrovska rešenja, mnogo značajnije je efikasnije funkcionisanje sistema”,dodao je Maglai.

Znači sve je u redu, osim što dosta toga nije baš kako treba. Iako javnost još nije upoznata ko će tačno biti na čelu pojedinih sekretarijata, Jene Maglai nas unapred priprema za neprijatna iznenađenja. Istina, spisak “stručnjaka” iz Gradske kuće koji već sada sede na važnim funkcijama, samo zahvaljujući tome što dolaze iz stranaka koje su na poslednjim redovnim izborima osvojile određeno poverenje građana, je poznat. Poznato je građanima i kako su ih jednom već prevarili kada su, naprasno, odlučili da u lokalnoj skupštini promene vladajuću strukturu, svojim odlukama da “upodobe” političku atmosferu po ugledu na vlast na republičkom nivou. Drugim rečima, iako Subotičani nisu glasali za ovakvu političku opciju, pojedincima se nije izlazilo iz udobnih kancelarija secesijske lepotice, jer “slast je stast, al’ vlast je vlast”. Nije to ni tako loše, jer bi im se to već na narednim izborima, kad god oni bili (u redovnom ili vanrednom terminu) moglo obiti o glavu. I dok će bogomdani pojedinci izgubiti ničim zaslužene privilegije, građani i Grad izgubiće, kao što već sada gube, dragoceno vreme ( i novac kroz propuštene ekonomske i privredne šanse ), kao posledicu političkog udomljavanja preletača i prevrtača.

I dok u golubarniku leti perje, prvi čovek grada javno priznaje da je zarad famoznog koalicionog sporazuma, koji su potpisali maločas pomenuti prevrtači i visokoletači, morao da učini ustupke, pa nam se, izgleda, unapred izvinjava što će važnim sekretarijatima upravljati oni koji ta mesta ne zaslužuju. Ali, nije to ništa, tvrdi Jene Maglai. To su SAMO KADROVSKA REŠENJA, važno je da će sistem efikasnije funkcionisati. Kako? Sam od sebe? Kakav je to nakaradni sistem u kom na mestu odlučivanja sede nekompetentni i nesposobni, a posao ide kao podmazan? Tajna je u koalicionom sporazumu . Čarobna formula sporazuma podrazumeva manje radnika, više šefova, manje struke i pameti, više politikanstva, previše demagogije i premalo morala .

Subotičani za ovo nisu glasali.

pecat

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.