„Stručni godišnjak ‘Museion’ jedan je od retkih, a možda i jedini časopis u zemlji koji se objavljuje na četiri jezika“, rekao je Ištvan Hulo, direktor Gradskog muzeja Subotica na predstavljanju najnovijeg 13. broja ovog časopisa, u kom su objavljeni radovi muzejskih stručnjaka koji se bave temama iz oblasti arheologije, istorije, etnologije, istorije umetnosti, restauracije i biologije.
Tako, čitaoci mogu da pročitaju rad pod nazivom „Razvojni defekti na aksijalnom skeletu žene sa srednjovekovnog nalazišta Kaponja-Tavanku“ Nede Dimovski, kustosa arheologa. Zatim, članke istoričara i muzejskog savetnika Mirka Grlice „Novi slojevi sećanja: Drugačiji pogledi na Suboticu u vreme gradnje palate Rajhl“ i „Bunjevačka školska zadruga: Poslednji pokušaj otvaranja škole na maternjem jeziku za bunjevačku decu u austrougarskoj Subotici“.
Slede radovi dr Arpada Papa, etnologa antropologa, „Zapisnici etnografsko-istorijske komisije Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca“, kao i rad „Svakodnevni život u zaleđu regrutne oblasti 86. carskog i kraljevskog puka“. Ljubica Vuković Dulić, viši kustos, istoričar umetnosti, bavila se plakatima Đerđa Boroša koji su ujedno i nova kolekcija u zbirci primenjene umetnosti Gradskog muzeja.
Slikarsku tehniku baroknih majstora na primerima restauriranih oltarnih slika iz katoličkih crkava u Vojvodini objavila je dr Žužana Korhec Pap, slikar restaurator. U „Museionu 13“ objavljen je i rad Ištvana Huloa, biologa pod nazivom „Monitoring faune ptica na području potencijalnog vetroparka Kanjiža“.
O radovima su govorili recenzenti Agneš Ozer i Gordana Prčić Vujnović, a iz Gradskog muzeja Subotica dr Olga K. Ninkov i dr Gabrijela Lovas Kajdoči.
„Museion 13“ može se kupiti u Gradskom muzeju Subotica (Trg sinagoge 3), Gradskoj suvenirnici (Trg slobode 1) i u Književnom klubu „Liberlija“ (Braće Radića 3).

