Tanjug je „po prestanku rada“, u periodu od 1. novembra 2015. do 15. marta 2016. godine, „od strane korisnika javnih sredstava ostavrio prihode u ukupnom iznosu od 41.898.196,33 dinara“.
I pored toga što je Odlukom o pravnim posledicama prestanka Javnog preduzeća novinska agencija Tanjug utvrđeno da je Tanjug prestao sa radom 31. oktobra 2015. godine, ova „fantomska agencija i dalje radi i pritom ostvaruje značajne prihode od strane budžetskih korisnika“, saopštava danas Koalicija za nadzor javnih finansija.
Prema podacima koje je, na zahtev Topličkog centra za demokratiju i ljudska prava, dostavila Uprava za trezor, Tanjug je „po prestanku rada“, u periodu od 1. novembra 2015. do 15. marta 2016. godine, „od strane korisnika javnih sredstava ostavrio prihode u ukupnom iznosu od 41.898.196,33 dinara“.
Kada će Agenciji za privredne registre biti podneta prijava za brisanje Tanjuga iz Registra privrednih subjekata, koliko je trenutno zaposlenih i da li im se isplaćuju zarade i doprinosi i koliko će građane Srbije koštati gašenje Tanjuga, pitanja su na koja nema odgovora od strane nadležnih, ukazuje se u saopštenju Koalicije.
U saopštenju objavljenom na sajtu Koalicije napominje se da Vlada i premijer Aleksandar Vučić duguju odgovor na ključno pitanje „kome je potrebno da se ugašeni Tanjug održava na aparatima“ i konstatuje da se „ova morbidna operacija“ izvodi o trošku građana.
Izvor: RTV

