Dragan Krasić: Kakvo sećanje čuva mural?

Dragan Krasić: Kakvo sećanje čuva mural?

Foto: Natalija Jakovljević, Magločistač

25.11.2020

Kategorija: Društvo , Subotica

Bilo je očekivano da tako neki mural osvane.

Imam utisak da većina (mladih) ljudi ima snažna religijska osećanja, iako se može diskutovati o tome da li i koliko zaista znaju o religiji.

Mural kao mural mi ne smeta, nije ružan, samo je pitanje šta će on doneti, kakvo sećanje čuva, na šta podseća.

Ja ću tog čoveka najpre pamtiti po izjavi da su žene dužne da rađaju i da je abortus ubistvo. Tu su još i milionski iznosi naših zajedničkih novaca koji su završili u raznim popovskim džipovima, hramovima, kupovinama ćutnje oko završavanja Kosova.

Ekspresno “pribavljene sve neophodne dozvole”

Mural na kom je oslikan patrijarh Irinej osvanuo je na zgradi preko puta Dispanzera, u ulici Đure Đakovića.

Lokalni portal Subotica.com preneo je vest da je “oslikavanje murala organizovala je grupa Subotičana, koja je želela da ostane anonimna, uz uveravanje da su pribavljene sve neophodne dozvole”.

Dakle, ni po čemu dobrom i lepom.

I ova oduševljenost i frapiranost muralom će trajati kratko, jer imamo pamćenje poput zlatne ribice.

Svakog čuda tri dana dosta.

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“Dragan Krasić: Kakvo sećanje čuva mural?”

Franken says:

Klerikatura presvetoga mučitelja, božemprosti.

ljubo says:

Odvratno , ruzno , tmurno , licemerno , nezakonito , uvlakacki , snihodljivo , SNS-ovski neiskreno i ljigavo , dakle – nesto sto nema nikakve veze sa gradjanskom Suboticom , njenom tradicijom i stremljenjima , ustvari ni sa cim sto je cinilo pre ove stetocinsko – nacionalisticke vlasti sklepane uz interesdzijsko poltronstvo SVM-a !

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.